Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

OFICIĀLS PĀRSTĀVIS FURANFLEX BALTIIJĀ
JAUNĀKA TEHNOLOĢIJA DŪMVADU ODEREŠANA FURANFLEX LATVIJĀ!
RUS | LV

Apkures tehnoloģija

Galvenā FuranFlex® pielietošanas joma ir vecu un jaunu skursteņu oderēšana. Tas var būt lietos gāzes un eļļas kurināma katlos un pat koka un granulu katlos dažās valstīs. (Licences) Tas var būt lietots pie visa tipa katliem, kā arī pie visa veida un izmēra skursteņiem. Tā stingrās īpašības atļauj to izmantot pat būvējot brīvi stāvošus skursteņus. FuranFlex® var būt uzstādīts kā individuāls skurstenis, tas ir viens skurstenis pievienots pie viena katla (parastais gadījums), vai arī vairāki katli pievienoti pie viena skursteņa (savācēj dūmvads).

Dabiskās vilkmes katli

Ieteicamā oderēšanas caurule: FuranFlex® Vairākus tūkstoš gadus cilvēce izmantoja apkures iekārtas, kurām ir atvērtās degšanas kambari. Līdz pat šai dienai lielākai daļai skursteņu ir pievienoti apkures iekārtas ar šādu atvērto sadegšanas kameru. Šo skursteņu darbība balstās uz principa, ka karstās dūmgāzes plūstošas iekšā ir vieglākas par apkārtējo gaisu. Kura rezultātā dūmgāzes plūst augšup ar ātrumu 4-6 m/s (14-21 km/h). Tas rada vilkmi un nelielu vākumu skurstenī, kā rezultātā gaiss tiek sūknēts sadegšanas kambarī, parasti no dzīvojamās telpas. Ja katls sūc no istabas vairāk gaisa kā nepieciešams, no vienas puses tas rezultējas enerģijas zudumā, un no otras puses gaisa trūkums, kas izriet no tā, var būt bīstams. Arī gadās, ka katls saņem mazāk gaisa kā nepieciešams. Šādos gadījumos gāze deg dzeltena, izveidojas oglekļa monoksīds (bīstama gāze) un gāzes patēriņš palielinās. Ir svarīgi, ka dzīvojamām telpām vajadzētu būt attiecīgi atvērumi, lai atļautu gaisam ieplūst. Dabiskās vilkmes katli var strādāt labi ja visi tā komponentes ir pareizi projektētas. Šādā veidā var izvairīties no biežajiem oglekļa monoksīda saindēšanās gadījumiem.
Visa sistēma efektīgi strādā tikai tad, ja visas komponentes skursteņa ķēdē parādītās diagrammā ir pareizi konstruētas (gaisa ieplūšana, katls, nosūkšanas caurules, skurstenis). Sistēma pati par sevi ietver iespēju saindēties ar oglekļa monoksīdu un Ungārijā vairāk kā 40 cilvēki mirst katru gadu un vairāk kā 1000 saindēšanās gadījumu notiek skursteņa ķēdes vainas dēļ. Ungārijā 90% no dzīvojamā mērķa skursteņi ir dabiskās vilkmes skursteņi.
FuranFlex® ir izdevīgs dabiskās vilkmes skursteņu gadījumos, jo tas ir izgatavots no siltumizolējoša materiāla. Tā siltuma vadāmība ir 0.4 W/Km, kamēr tā pati vērtība nerūsējošā tērauda gadījumā ir 16 W/Km. Līdz ar to FuranFlex® siltumizolācijas spēja ir 40 reizes labāka nekā nerūsējošam tēraudam. Tas uzlabo vilkmi un apsildīšanas efektivitāti.

Dabiskās vilkmes skursteņu gadījuma FuranFlex® uzstādīšanai nepieciešami sekojošie savienojuma gabali:

1.Lietus aizsarga gabals, skursteņa vāks un apkakle: lai novērstu lietus ūdeņu vai cietu priekšmetu tikšanu starp FuranFlex® un skursteņa sienu vai FuranFlex® oderes caurulē.
2.Atvērtas vilkmes savienojuma gabals: katla pievienošanai pie skursteņa:
T-gabals, platjoslas, šaurjoslas.
 
 

3. Regulācijas gredzens atvētās vilkmes uzstādīšanai: Gabals kondensāta novedēja un tīrīšanas gabala pievienošanai pie oderes caurules.

4. Atvērtas vilkmes kondensāta un tīrīšanas gabals: skursteņa darbības laikā radīto kondensāta ūdeņu novadīšanai un skursteņa tīrīšanai.

Avots - Kompozitor ltd. mājas lapa.

Navigacija

Kontakti:
SIA «FuranBalt»
Adrese:
Latvija,LV-1050,Rīga
-Mob.tel +371 29226522
-Tālr. +(371) 67552508
-e-Fakss +(371) 67552508

FuranBalt@inbox.lv

SIA «FuranBalt» 2014